2022 Dünya Kupası başladı: Ekvador Enner Valencia ile güldü
 1. Anasayfa
 2. Bi'Günlük

2022 Dünya Kupası başladı: Ekvador Enner Valencia ile güldü

2022 FIFA Dünya Kupası heyecanı, ev sahibi Katar ile Ekvador arasındaki açılış maçıyla başladı. Kupanın ilk golünü Fenerbahçe’nin Ekvadorlu yıldızı Enner Valencia kaydetti.

2022 Dünya Kupası’nda perde açıldı. Açılış maçında turnuvanın ev sahibi Katar, Ekvador’u ağırladı.

Al Bayt Stadı’nda oynanan ve TRT ekranlarından yayınlanan A Grubu müsabakasını İtalyan hakem Daniele Orsato yönetti. Ekvador, rakibini Enner Valencia’nın 16 ve 31’de attığı gollerle 2-0 mağlup etti.

Enner Valencia için Havalı emoji…

Gollerine Dünya Kupası’nda devam eden tecrübeli oyuncu için Fenerbahçe’den de bir paylaşım geldi. Sarı-Lacivertliler resmi hesabından Lionel Messi ile Cristiano Ronaldo’nun birlikte paylaştıkları fotoğrafa Valencia’yı shoplayarak güneş gözlüklü gülümseyen yüz emojisiyle yeniden paylaştı. Bu fotoğraf kısa sürede büyük ilgi gördü.
İlgili fotoğraf tüm dünya basınında yer buldu.

Morgan Freeman- Ghanim El Muhtaf Büyük Yankı Uyandırdı.

Dün gece (20 Kasım) Katar’da düzenlenen Dünya Kupası açılış töreni renkli görüntülere ve ilginç buluşmalara sahne oldu. Açılış töreninde Amerikalı siyah oyuncu Morgan Freeman ve Katarlı engelli Youtuber Ghanim El Muhtaf kültürler arası dayanışma mesajı verdi, El Muhtaf Hucurat suresi 13. ayeti okudu: “Ey insanlar! Biz sizi bir erkek ve bir kadından yarattık. Soyunuz sopunuzla birbirinize karşı övünesiniz diye değil, birbirinizi tanıyıp kaynaşasınız diye sizi milletlere ve kabilelere ayırdık…” Açılış töreninde ünlü K-pop sanatçısı Koreli Jung Kook da şarkı söyledi. Kook Katarlı bir müzisyenle düet yaptı.

 

"Hislerimi Yazıya Dökmeye Gerek Yok" diyenlere Emojiler...
 • 2
  alk_la
  Alkışla
 • 0
  yan_nday_m
  Yanındayım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir