“Beni Hiç Korkutmuyor ya!” Diyenlere Özel 10 Korku Filmi
 1. Anasayfa
 2. Film Önerileri

“Beni Hiç Korkutmuyor ya!” Diyenlere Özel 10 Korku Filmi

Zamane Korku filmleri beni sarmıyor diyenler için hazırladık bu listeyi. Aklınızı Alacak 10 Korku Filmi

Hazırsanız Başlıyoruz.

10.As Above, So Below (2014)

Bir grup gezgin, Paris metropolünün saklı kalmış yer altı mezarlarını araştıracakları gizem ve macera dolu bir yolculuğa çıkarlar. Sokaklardan daha dolambaçlı olan yerin altı, kaşifleri, uzun zaman önce kendini unutturmuş gizemler ve ölülerden arta kalanlar kadar kendi iblisleriyle de yüzleştirir…

IMDb 6,1

 

9.Jeepers Creepers (2002)

Trish ve Derry, springbreak tatillerini geçirmek üzere ailelerinin yanına döneceklerdir. Ancak bu tatili daha keyifli kılmak adını yolu uzatmaya ve başka türden bir tatil yapmaya karar verirler. Florida’da çatıştıkları tuhaf bir kamyoncu, kamyonuyla onları ana yolun dışarısına atar. Bir süre sonra da aynı kamyoncunun, bir insan cesedini bir kanalizasyona attığını görürler. Trish ve Derry, tatili bir kenara bırakıp olayın altını kazımaya karar verirler. Bu kararları onları pek de memnun etmeyecektir.

IMDb 6,1

 

8.The Visit (2015)

 

Ziyaret, iki küçük kardeşin uzak bir çiflikte yaşayan büyükanne ve büyükbabasının yanına bir haftalığına ziyarete gitmelerinin öyküsünü işliyor. Çocuklar çiflik evine vardıklarında, büyüklerin son derece rahatsız edici bir olaya dahil olduklarını fark ederler; eve geri dönmeyi istedikleri anda ise kaçma şansları kalmamıştır…

IMDb 6,2

 

7.Dead Silence (2007)

Karısının gizemli bir şekilde öldürülmesini araştırmak için yaşadıkları kasabaya yeniden geri dönen Jamie, kendisini bir dolu gizemli olayın ortasında bulacaktır.

IMDb 6,2

 

6.The Night House (2020)

 

Filmde gerçek hikayeden esinlenildi. Ormanda yaşayan bir çiftin sık tekrarlanan telefon çağrıları almasıyla dehşete düşmesini anlatıyor.

IMDb 6,5

 

5.Them (2006)

Filmde gerçek hikayeden esinlenildi. Ormanda yaşayan bir çiftin sık tekrarlanan telefon çağrıları almasıyla dehşete düşmesini anlatıyor.

IMDb 6,5

 

4.The Witch (2015)

 

17. yüzyılda İngiltere‘de yaşayan William ve Katherine çifti, beş çocuğuyla birlikte ıssız bir ormanın içerisinde hristiyan kurallarına sıkı sıkıya bağlı bir şekilde yaşamaktadır. Aile düzenleri ise beklenmedik garip olayların ortaya çıkmasıyla sarsılmaya başlar. Yeni doğan çocukları Sam, ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur, büyük kızları Thomasin ilahi sesler duyduğuna inanmaktadır, ikizleri ise tuhaf kafiyeler mırıldanmaya başlar. Bu durumlar ailenin başına gelecek büyük felaketlerin başlangıcı olur. Robert Eggers’in yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Anya Taylor-Joy, Ralph Ineson, Kate Dickie ve Harvey Scrimshaw gibi isimler bulunuyor.

IMDb 6,7

 

3.May (2002)

Modern bir Frankenstein hikayesi olan May, gerçek arkadaşlık konusunda kafası karşık ve biraz da tuhaf bir genç kadının hikayesini konu alıyor. Oyuncak bebeği ile birlikte yaşayan May, bir süre sonra bir türlü bulamadığı ideal arkadaşını kendisi yapmaya karar verir… ve dehşetli dakikalar başlar.

IMDb 6,7

 

2.Saint Maud (2019)

İzleyenleri gerim gerim geren filmleriyle tanınan yapım şirketi A24’un filminde, kendisine Maud adını veren bir hemşire, azize olduğuna inanır. Maud, baktığı hastanın kirli ruhunu kurtarmayı kendisine tehlikeli bir şekilde saplantılı hale getirir.

IMDb: 6,7

 

1. Us (2019)

 

Wilson ailesi, huzurlu bir tatil geçirmek için Adelaide’ın çocukluğunda kullanılan yazlık evine gelir. Bu tatil köyüne gelirken bilmedikleri şey ise, onları şeytani ikizlerinin beklediğidir. Sakin tatil, kanlı bir kovalamacaya dönüşür.

 

IMDb: 6,8

"Hislerimi Yazıya Dökmeye Gerek Yok" diyenlere Emojiler...
 • 0
  alk_la
  Alkışla
 • 0
  yan_nday_m
  Yanındayım
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir