Bu Mektubu Okuduktan Sonra Aldığımın Sadece Zeytinyağı Olmadığını Anladım
 1. Anasayfa
 2. Advertorial

Bu Mektubu Okuduktan Sonra Aldığımın Sadece Zeytinyağı Olmadığını Anladım

İnternetten alışveriş yapmak güzeldir. Yeter ki doğru ürünü doğru satıcıdan alın. Evim için zeytin yağı siparişi vermek isterken Seferi Zeytinyağı isimli bir siteye denk geldim. Site içerisinde bir kaç sayfa gezdikten ve blog yazılarına baktıktan sonra; “Ne olabilir ki” diyerek siparişimi verdim.

Birkaç gün sonra kargo 5 litrelik zeytinyağını kapıma getirdi.

Buraya kadar her şey normal. Sonrasında zeytinyağının üzerindeki zarfa gözüm ilişti. Firma bir tutam kekik, bir buzdolabı magneti ve birde mektup koymuştu. Hediyelere de şaşırmadım. Aldığım ürünün hakkını veriyorlar diye düşündüm.

Sonrasında açıp okuduğum mektup bana yaptığım alışverişin ne kadar özel olduğunu hissettirdi. Aldığım zeytinyağının sadece zeytinyağı olmadığını, bir hikaye aldığımı anladım.

Şimdi buzdolabımın üstünü süsleyen magnetin altında asılı olan ve beni çok etkileyen o mektubu sizlerle paylaşmak istiyorum:

“Değerli Dostum;

Uzun yıllardır süren doğa tutkumuzu takip ederek ailecek büyükşehirden köye göçen “sonradan köylü” lerdeniz. Son beş yıldır çocukluğumdan beri hayalini kurduğum zeytinliklerimiz var. Seferihisar’ın dağ köyleri olan Gölcük ve Gödence’de yer alan zeytinliklerimizi aldığımızdan beri zeytin ağaçlarıyla ilgili bir çok eğitim alıyor ve okumalar yapıyorum. Ağaçların bakımını yapmak ve hepsiyle tek tek ilgilenmek yaşamımın bir parçası oldu.

Zeytin ağaçlarımız eğimli dağlık arazide, kendi doğalarında kimyasal ilaç ve gübre kullanılmadan yaşamlarını sürdürüyorlar.

Zeytin hasadını ve zeytin yağı üretimimizi ailemle birlikte yapıyoruz. Üretimimiz insane gücüne ve geleneksel yöntemlere dayanıyor. Hasadını yaptığımız zeytinleri en fazla altı saat içinde iş ortağımız olan zeytin fabrikasına ulaştırıyor ve böylece zeytin yağının yüksek kalitesini ve düşük asit oranını koruyoruz. Zeytin meyvesinin bileşenlerini ısıyla kayba uğratmamak ve en faydalı biçimde zeytinyağına aktarabilmek için “Erken Hasat Soğuk Sıkım” üretim yapıyoruz.

Zeytinliklerimizin tamamı “Delice” denen, yabani yetişen zeytin ağaçlarının “Memecik” zeytini ile aşılanmasından oluşmuştur. Size ulaşan “Seferi Zeytinyağlarının” meyvemsi tadı, boğazı saran kıvamlı dokusu buradan gelmektedir.

Zeytin ağaçlarımızın bakımını, hasadını, zeytinliğimizde yaptığımız her bir çalışmayı oğlumla hazırladığımız aşağıda adresini paylaştığım “youtube kanalımıza abone olarak izleyebilirsiniz.

 

Seferi Zeytinyağınızı afiyetle tüketmenizi dilerim, şifalarolsun.

 

Sevgiyle,”

 

Bu mektubu okuduktan sonra yaşadığım duyguları yazıya dökmek çok zor. Bu ürünleri bu kadar özveri ile hazırlamakta bir o kadar zordur eminim. Ancak böyle güzel ve içten dileklerle hazırlanmış bu ürünler için buradan bir daha teşekkür ediyorum.

"Hislerimi Yazıya Dökmeye Gerek Yok" diyenlere Emojiler...
 • 1
  alk_la
  Alkışla
 • 0
  yan_nday_m
  Yanındayım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir