Con Sinov Twitter’da öyle bir şey paylaştı ki; HDP Karışır…
 1. Anasayfa
 2. Sosyal ve Siyasi Gerçekler

Con Sinov Twitter’da öyle bir şey paylaştı ki; HDP Karışır…

Twitter’da ve instagramda Con Sinov linkini kullanan kullanıcı, HDP hakkında öyle bir paylaşım yaptı ki, yüzlerce yorum, binlerce beğeni ve retweet aldı. Gelin bu “tweet dizisine” birlikte bakalım :

“Feodal Kültürün Vazgeçilmezi… Köylü maraba olur, emeği sömürülür, çalıştırılır ve gerektiğinde öldürülür. Ama Beylerin çocukları keyif içinde yaşar.

HDP’nin Kürtlere en büyük ihaneti de bu feodal kültürü terör örgütü üzerinden sonuna kadar yaşaması ve yaşatmasıdır.

Devamında “Altıncı lenin” isimli kullanıcının görselini paylaştı.

“Hiç Maldivler’e veya Rio’ya gittiniz mi? Soldaki Nehçivan Buldan, Maldivler’de. Sağdaki de Zelal Buldan, Rio’da. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın Çocukları, Kürt çocukları nasıl da eziliyor, görün diye paylaşıyorum”

“Eğer HDP gerçekten Kürtleri düşürnseydi, karşı çıkacağı ilk şey bu feodal kültür olurdu. Ağalar ve marabalar ayrımını yıkmak için mücadele ederdi.

Ama bunu yapmadılar. Kendi feodal yapılarını kurdular. Marabaları gördükleri insanları dağa, çocuklarını yurt dışına gönderiyorlar.

“Tarih bize gerçeği apaçık gösteriyor: Kemalistler feodal yapıyı yok etmek ve insanları feodal/dinci yapılardan kurtarmak için çabaladı. Bu uğurda isyanlarla mücadele etti. HDP işte o isyan eden fodal/gericilerin yanında. Bunlar tesadüf değil.”

“Eğer halkın iyiliği umurlarında olmasaydı, Kemalistlerr de pekala feodal / geriici yapılarla “Çıkar ilişkisi” kurardı. Halk sömürülmeye ve cahil kalmaya devam ederdi, ama isyanlar olmazdı. Seyit Rıza ve Şeyh  Sait bir numaralı Atatürk dostu olurdu.”

 

HDP daima feodal yapıların yanında oldu. Hatta kendisi de bir feodal yapı haline geldi. Adına “halk savaşı” dedikleri şey için gençleri zehirleyip teröre ve ölüme gönderiyorlar ama kimilerinin de keyfi yerinde.”

“Ağasına biat eden marabalar, şeyhine biat eden müritler… Asırlardır bu düzende sömürülen toplumu bu gerici yapılardan kurtarmayı ve eğitim alıp özgür düşünmelerini sağlamayı kim istedi? HDP bunu istedi mi? Bunun için mücadele etti mi?

Meselenin bam teli burası”

 

Peki Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Yorumlar hepimize açık…

"Hislerimi Yazıya Dökmeye Gerek Yok" diyenlere Emojiler...
 • 0
  alk_la
  Alkışla
 • 0
  yan_nday_m
  Yanındayım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir