Google Translate’in Az Bilinen 9 Harika Özelliği
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Önerileri
Trendlerdeki Yazı

Google Translate’in Az Bilinen 9 Harika Özelliği

Gündelik hayatımızda sesli telafuzu ile, iş hayatımızda metin çevirisi ile, öğrencilik hayatımızda derslerimizin, sosyal hayatta da dertlerimizin çözümü Google Translate
Peki google translate’i ne kadar verimli kullanabiliyoruz? Sizlere az bilinen 9 harika özelliğinden bahsedeceğiz.

1) Döküman Yükleyebilir ve Tamamını istediğiniz dile çevirebilirsiniz. (İngilizce pdf makale yükleyin, tamamını istediğiniz dile çevirsin, özellikle yabancı yayınları takip edenler için)


2) Bilmediğiniz kelimeleri favorilere ekleyerek istediğiniz zaman Excel formatında dışa aktarabilirsiniz.


3)”Tap to Translate” özelliği ile telefonunuzda istediğiniz uygulama veya site üzerinde anında çevirri yapabilirsiniz.
Tek yapmanız gereken telefonunuzda “tap to translate” özelliğini aktif etmek ve bilmediğniiz kelimennin üzerine gelip çift tıklamak.


4) Internet olmadan da kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, kullanmak istediğiniz dile ait veritabanı dosyalarını daha önceden “internet var iken” indirmek.


5) Internet sitelerinde bilmediğiniz sitelerin üzerine gelerek tek dokunuşla ister kelime, istersenizde cümle çevirisi yapabilirsiniz.


6) Dilediğiniz internet sayfasını dilediğniiz dile çevirebilirsiniz. Her site her dilde yayın yapmıyor ama bu hiç sorun değil.


7) Cep Telefonunun kamerası ile anında çeviri yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kamerayı açıp dilediğiniz metinin fotoğrafını çekmek.


8) Kelimelerin hangi dilde nasıl telafuz edildiğini öğrenebilirsiniz. Bunun için dilediğiniz kelimeyi yazıp, Ses ikonuna tıklamanız yeterli.


9) Konuşmaları da anında çevirebilirsiniz. Acil durumlarda canlı çeviri aracı olarak google translate en büyük tercümanınız olacak. Tek yapmanız gereken mikrofon simgesine basmak ve konuşmak.

"Hislerimi Yazıya Dökmeye Gerek Yok" diyenlere Emojiler...

Yorumlarınız Çok Değerli

Üzgünüm. Bu içerik Yorumlara Kapalı