Google’dan Nasıl Para Kazanılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Önerileri

Google’dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtuber, infulencer, tiktoker, fenomen gibi kavramlara alıştık artık. Peki ilk göz ağrımız, internetin eskimeyen yüzü GOOGLE hakkında yeterli bilgiye sahip misiniz?

Internet’in en köklü ve en büyük kuruluşlarından bir tanesi Google. Yıllardır her alanda ihtiyaçlarımızı karşılıyor. Onlarca mahkeme ve yüzlerce dava ile rekabet eşitliği davalarıyla yüzleşse de hala internetin bir numarası.

Peki Google’dan Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle iyi bir internet sitesi kurmamız gerekir. Bu sitenin aylık ortalama ziyaret / sayfa gösterim sayısının ortalama 50bin ve üzeri olması gerekir.

Bağımsız içerik sosyal medya da olduğu kadar google için de önemli, ayrıca kullandığınız yazı, resim ve videoların tamamının ilk sahibi siz olmaya özen gösterin.

Daha Sonra ADSENSE’ye kayıt olun: https://www.google.com/intl/tr_tr/adsense/start/

2 milyon kişi AdSense’i seçti, işte nedeni

Sitenizden para kazanın

Reklam alanınız için milyonlarca reklamveren rekabet ediyor. Bu da daha fazla para, daha fazla alakalı reklam ve daha çok sayıda dolu reklam alanı anlamına gelir.

Mobil cihazlar için optimize edilmiş reklamlar

Google, reklam birimlerinizi masaüstü veya mobil cihazlara otomatik olarak uyacak şekilde optimize edebilir. Böylece, reklamlarınızın görülme ve tıklanma olasılığı artar.

Zamandan kazanın

Sitenize ekleyeceğiniz tek bir kod parçası sayesinde Google, sitenizin düzenine göre uyarlanmış reklamları otomatik olarak gösterir. Böylece, reklam kodunda değişiklik yapmak için zaman harcamak zorunda kalmazsınız.

AVANTAJLAR

Yalnızca en fazla ücreti sunan reklamlar yayınlanır

Reklam alanınız için teklif veren dijital reklamverenlerden oluşan en büyük ağa ulaşarak gelirinizi artırın.

Kitleniz için doğru reklamlar

Sitenizde gösterilen reklamlar tablet veya akıllı telefonlardan görüntülense bile yüksek kalitede ve ziyaretçilerinize uygunluğundan emin olmak için kontrol edilir. Sonuçta ne mi olur? İçeriğinizden daha fazla para kazanabilirsiniz.

Kontrol sizde

İstemediğiniz reklamları engelleyin, reklamların nerede görüneceğini belirleyin ve sitenize en uygun türleri seçin.

Tek yapmanız gereken, küçük bir AdSense kodunu web sitenize yerleştirmek. Kod hemen çalışmaya başlar.

AdSense’i kullanmaya başlamak için yalnızca 3 şeye ihtiyacınız var

Bir Google Hesabı

Gmail veya başka bir Google hizmeti kullanıyorsanız zaten bir Google hesabınız vardır. Google hesabınız yoksa kaydolmanız yeterli. Yeni hesabınızı oluşturmada size yardımcı olacağız. Bu hesap sayesinde AdSense’ten ve Google’ın sunduğu tüm olanaklardan yaralanabilirsiniz.

Telefon numarası ve posta adresi

Telefon numaranız ve ödeme alabilmeniz için banka hesabınızla ilişkili posta adresi.

Sitenizi AdSense’e bağlayın

Sitenize bir kod parçası eklemeniz yeterlidir. Google gerisini hallederek size işletmenizi büyütmeye odaklanmanız için zaman kazandırır.

 

Peki Sistem Nasıl Çalışıyor?

yukarıdaki tüm adımları tamamladığınızda ortalama kazancınızı şu şekilde hesaplayabilirsiniz:

Öncelikle Bölgemizi Seçelim. Biz Avrupa Ortadoğu bölgesindeyiz. Daha Sonra Kategori Seçimi Yapın. Örneğin Haber sitesi.

Daha Sonra Hesapla Butonuna Bastığınızda Tahmini Ortalama Kazancınızı görebilirsiniz.

Aylık ortalama 50.bin ziyaretçi için yıllık kazancınız yaklaşık 1200 USD olacaktır. Ancak Ziyaretçi Sayınız yükseldikçe Kazancınızın da yükseleceğini unutmayın.

Tabi bütün bunları kazanmak için, iyi bir web sitesi, iyi bir mobil uygulama, iyi ve bağımsız bir tasarım ile çok iyi bir seo desteği almalısınız.

Unutmayın! İnternet Sitesi Yaptırmak sadece görsel tasarım ile değil, arka plandaki tüm diğer özelliklerin toplamı ile mümkündür.

Bol Kazançlar…

"Hislerimi Yazıya Dökmeye Gerek Yok" diyenlere Emojiler...