Kış Geliyor, PVC Pencereler Kışa Hazır mı?
 1. Anasayfa
 2. Kafalar Zehir

Kış Geliyor, PVC Pencereler Kışa Hazır mı?

Artık hepimizin evinde iş yerinde, PVC kapı pencere sistemleri kullanılıyor. Peki PVC’lerde Yaz-Kış ayarı yapılabildiğini biliyor musunuz?
Gelin şimdi Pvc Pencerelerde yaz-kış ayarının nasıl yapıldığına ve nasıl enerji / ısı tasarrufu sağladığına birlikte bakalım

Pencerenizin kışlık ayarını yaparak içeriye daha az soğuk girmesini sağlayabilirsiniz.
Yaz aylarında daha serbest, kış aylarında ise daha sıkı biçimde kapanması için pencere lastiklerinin sıklıkları ayarlanabiliyor. Peki bu nasıl yapılır?

1) Öncelikle pencerenizi açın. Pencerenin yan tarafında görseldeki gibi civatalar bulunur. Bu civatalar Alyan anahtar ile ayarlanabilir.


2) Civatanın üzerinde bulunan çentik izi eğer dışarı doğru bakıyorsa pencereniz yazlık modunda, içeri doğru bakıyorsa kışlık modundadır.

3) Çentik dışarı doğru bakıyorsa yani pencereniz yazlık moddaysa alyan anahtar ile saat yönünde civatayı çevirerek kışlık moda alabilirsiniz.


4) Her pencerede en az iki (2) tane civata bulunur. Hepsini alyan anahtar ile çentik içeri bakacak şekilde ayarlayarak kışlık moda alın.
Pencerenin kasasıyla birleşim yerinde de bu civatalardan bulunur. Onları da kışlık moda getirmeyi unutmayın.

 

Kışlık moda alınan bir pencere çok daha sıkı şekilde kapanır. Farkı anlamak için kışlık ayarı yapmadan önce pencereniz kapalıyken elinizle hafifçe üst kısmından kendinize doğru çekin. Birde aynı işlemi kışlık moda aldıktan sonra deneyin. Aradaki “sıkılık” farkını hissedeceksiniz.
Bu sayede kış mevsiminde pencerelerin sızdırmazlık seviyesi artırılarak içeriye hava girmesi, içerideki havanın dışarıya çıkması engellenir.

(Dikkat! Bu içeriği uygulamaya çalışmayın, biliyorsanız yapın, bilmiyorsanız lütfen bir usta / uzman desteği talep edin. Menteşe ayarları bozulursa daha fazla enerji kaybına sebep olabilir.)

"Hislerimi Yazıya Dökmeye Gerek Yok" diyenlere Emojiler...
 • 0
  alk_la
  Alkışla
 • 0
  yan_nday_m
  Yanındayım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir