Korku Filmi Sevenler Buraya. Aklınızı Başınızdan Alacak 12 Korku Filmi Önerisi
 1. Anasayfa
 2. Film Önerileri

Korku Filmi Sevenler Buraya. Aklınızı Başınızdan Alacak 12 Korku Filmi Önerisi

 IMDB üzerinden olumlu yorumlar almış, uykunuzu kaçıracak filmler.

 

 1. . High Tension (2003)

Okuldan arkadaş olan Alex ve Marie sınavlarına rahat bir yerde çalışabilmek dinlenmek için Marie’nin ıssız bir yerde olan evine giderler. Gece geç saat varır varmaz yatarlar. Kısa bir süre sonra kapı çalınır ve psikopat bir seri katil içeri dalıp evdekileri öldürmeye başlar. Marie bütün bu olanlara şahit olur ve katil onun odasına bakacağı sırada saklanır. Fakat katil Alex’i bulur ve onu kelepçeler.

 

IMDb 6,8

 

 1. The Babadook (2014)

Ürkütücü filmde, bekar bir anne ve çocuğunu izliyoruz. Anne-oğul, ‘Bay Babadook’ adlı korkutucu çocuk kitabı evlerinde ortaya çıkınca derin bir paranoya kuyusuna düşer.

 

IMDb: 6,8

 

 1. Insidious (2010)

Bir aile, kötü ruhların komadaki çocuklarını The Beyond adlı bir alemde tuzağa düşürmesini önlemeye çalışır.

 

IMDb: 6,8

 

 1. The Autopsy of Jane Doe (2016)

eri

Her ikisi de adli tabip uzmanı olan bir baba ve oğul, kimliği bilinmeyen bir cesedin morga gelmesiyle araştırmaya koyulur. Karanlık sırlar saklayan genç kadının cesedini inceleyerek ölüm nedenini teşhis etmeye çalışırken karmaşık bir gizemin içine çekilirler.

 

IMDb: 6,8

 

 1. Trick ‘r Treat (2007)

 

Bir okul müdürü olan Steven (Dylan Baker) ay ışıgıyla birlikte gözü dönmüş seri bir katile dönüşür ve beklenen dönüşüm için bir bakirenin (Anna Paquin) kanına ihtiyacı vardır. Bir grup genç son derece ölümcül sonuçlara yol açacak bir şaka yaparlar, bu sırada yaşlı bir cadı (Brian Cox) haylaz ‘şaka ya da şeker şeytanı’na karşı savaş vermektedir.

 

IMDb 6,8

 

 1. The VVitch (2015)

 

Korku yönetmeni Robert Eggers’ın ilk uzun metrajlı filmi olan The VVitch, aynı zamanda yetenekli Anya Taylor-Joy’un da ilk büyük oyunculuk deneyimi. 17. yüzyıl İngiltere’sinde bir aileyi odağına alan filmde, koyu Hıristiyan olan bu ailenin başına gelen garip olayları izliyoruz. Film, büyücülük, kara büyü ve beden ele geçirme gibi okült olayları izleyicilere sunuyor.

 

IMDb: 6,9

 

 1. It Follows (2015)

Jay, yaşıtları gibi günlerini yakın arkadaşları ve ailesiyle geçiren sıradan bir gençtir. Bir gün hoşlandığı gençle birlikte şehir dışındaki bir harabeye gider ve sonrasında kendini baygın vaziyette bulur. Jay’in sıradan hayatı bu an itibarıyla deneyimlemeye başladığı tuhaf sanrılarla kabusa dönüşür. Peşinde birileri ya da bir şeyler tarafından izlendiğine emindir ve arkadaşlarıyla bir araya gelip kendini izleyen ürkütücü şeyden kurtulmanın bir yolunu bulmak zorundadır.

 

IMDb 6,9

 

 1. Climax (2018)

 

Filmlerinde şiddet sınırı tanımayan yönetmen Gaspar Noe’nin bir kabusa benzeyen başyapıtında, Fransız dansçılar, soğuk bir gecede prova yapmak için uzak, boş bir okul binasında toplanırlar. Partideki herkesin içtiği kokteyle uyuşturucu eklendiğini öğrendiklerinde gece cehenneme dönüşür.

 

IMDb: 6,9

 

 1. Raw (2016)

Üniversitede Veterinerlik okumaya başlayan vejetaryen genç kız Justine, kampüse kabul partisinde gerçekleşen ilginç geleneğin ardından, insan etine garip bir arzu beslemeye başlar. Yönetmen Julia Ducournau’nun ilk uzun metrajlı filmi festivallerin baş tacı oldu.

 

IMDb: 7,0

 

 1. The Smiling Man (2015)

Küçük bir kız evde tek başınadır ve kısa bir süre sonra da şeytanla yüz yüze gelir.

 

IMDb 7,1

 

 1. Midsommar (2019)

 

Ari Aster’ın ikinci uzun metrajlı filminde, acı kaybının ardından Dani, kafasını dağıtmak ve depresyonundan çıkmak için arkadaşlarının planladığı İsveç gezisine katılır. Gezilerinde, ünlü yaz dönümü festivaline şahit olan grup için bu gezi, bir kabusa dönüşür. Yönetmen Aster, aydınlık ortamda bir korku filmi sunarak izleyicilere bambaşka bir deneyim yaratıyor.

 

IMDb: 7,1

 

 1. The Descent (2005)

Kocası, kızı ve arkadaşları ile birlikte tatile çıkan genç ve hoş bir kadın, trajik bir kazaya şahit olurlar. Aradan bir yıl geçtikten sonra genç kadın yine arkadaşları ile bir gün yürüyüşe çıkar. Bir mağara içinde düşen bir kaya nedeni ile orada mahsur kalırlar. Sahip oldukları donanım yetersizliğinden ötürü hayatta kalmak adına zorlu bir mücadele başlar. Bu sırada da kana susamış yaratıklarla karşılaşırlar. Gruptaki herkes bir takım sebeplerden ötürü birbirleri ile zıt düşerler. Artık herkes tek başınadır. Hayatta kalma yolunda kendilerinden sorumlu olduklarının farkındadırlar.

 

IMDb 7,2

 

BONUS: 10 Cloverfield Lane (2016)

Genç bir kadın olan Michelle, onu kaçıran adamın evinde uyandığında evin sığınağında olduğunu fark eder. Adam, Michelle’e, gideceği yerinin olmadığını çünkü bir olayın ardından Dünya’nın yüzeyinin yaşanmaz hale geldiğini söyler. Hayatı kabusa dönüşen Michelle, ona söylenilenlerin gerçek olup olmadığını anlayamaz.

 

IMDb: 7,2

 

İyi uykular….

"Hislerimi Yazıya Dökmeye Gerek Yok" diyenlere Emojiler...
 • 0
  alk_la
  Alkışla
 • 0
  yan_nday_m
  Yanındayım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir