Melih Gökçek Yine Gündemde. Konu Bu Kez “Şehit Zenci Paşa Abu Bakeroğlu”
 1. Anasayfa
 2. Gerçekler ve Tarih

Melih Gökçek Yine Gündemde. Konu Bu Kez “Şehit Zenci Paşa Abu Bakeroğlu”

Biraz Geçmişe gidelim 2013 yılında “Fake” takipçileri ile gündeme gelmişti ilk olarak:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AKP’nin her etkinliğine imza karşılığı zorla götürülen Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının peşini bir türlü bırakmıyor. Belediye çalışanlarından gelen son iddia Gökçek’in çok konuşulan “Twitter faaliyetleri” ile ilgili oldu.

İddiaya göre, taşeron firmalar ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirket çalışanları da dahil olmak üzere yaklaşık 15 bin isim için Twitter’da sahte hesap açılarak, bu hesaplar Gökçek’in takipçisi yapıldı. Bunun için yüzlerce çalışanı bulunan Belpa, Belko, Halk Ekmek, ASKİ gibi şirketlere ve taşeron firmalara Belediye tarafından yazı gönderilerek, Twitter için isim istendiği de dile getirilen iddialar arasında.

“Jelibon Rezervi” günlerce konuşulmuştu

Tabi, olayın aslını öğrenir öğrenmez bu tweeti de silmişti.

Gökçek’in bu gafı sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oldu. Sakaryalı kullanıcılar da sosyal medyadan tiye alan paylaşımlarda bulundu.

İşte o paylaşımlardan bazıları:

*Adıyaman’da bulunan #jelibon sonrasında, Sakarya’da arama çalışması yapılan adamın birinde beş para etmez ciğer rezervi bulundu.

*Sakarya’da 6 milyar dolar değerinde ıslama köfte ve kabak tatlısı rezervi bulunmus. Ulan Sakarya ! Sende de Doritos rezervi bulmazlarsa sana da yazıklar olsun be.. Balık kraker de olur kanka

*Allah’m Sakarya yakınlarında waffle rezervi falan bulunur inş #jelibon rezervi umutları yeşertti hadi inş be

*Lozan’in gizli anlasmalari gereği cikarilamayan #jelibon madeninden sonra #sakarya cevresinde’de Ülker #biskrem madeni bulunmuş ve 2023 yılı itibariyle çıkarılmaya başlanacak inşallah

*İsviçre bilim adamlarının yaptığı araştırma sonucunda Sakarya nehrinden limonlu soda(çörçıl) aktığı tespit edildi. SON DAKİKA

*Sakarya’da da değeri henüz hesaplanamayan 1 milyon deli rezervi keşfedildi.

*Sakarya’nın Bazı Bölgelerinde Proteinli Probis Olduğu İddiası

 

Twitter hesabını çok ciddi bir şekilde kullanan Gökçek, bazen yazdıklarına pişman olup, hızlıca siliyor.

Ankara Büyükşehir Başkanı Melih Gökçek’in dün gece yaptığı yanlış paylaşım olay oldu. Gökçek, Twitter’dan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’la ilgili bir paylaşım yaptı, paylaşımı da saniyeler sonra sildi. Ancak Gökçek’in paylaşımı sosyal medyada çok konuşuldu. Gökçek yaptığı paylaşımla ilgili açıklamayı da yine Twitterdan yaptı.

 

Melih Gökçek Akp’li Çamlıhemşin Belediyesinin 2017’de düzenlediği “kardan adam” şenliğinde yapılan Atatürk heykelini Mansur Yavaş yaptırmış gibi paylaştı.

Son Paylaşımı ise “Şehit Zenci Paşa”mız hakkında idi.
Paylaşım ve açıklamalarıyla sosyal medyanın dilinden düşmeyen eski belediye başkanı Melih Gökçek, bu kez de Beşiktaş’ın eski Kamerunlu golcüsü Vincent Paté Aboubakar’ı general üniformasıyla fotomontajlı fotoğrafını “Şehit düştü” diyerek paylaştı.

 

Hemen sonra bunu silip suçu danışmanına atan Gökçek, Twitter’dakilerin alaycı paylaşımlarından kaçamadı.

Gökçek’in bu açıklaması sosyal medyanın diline düşmesini engelleyemedi. Bir anda Türkiye gündemine oturan Gökçek hakkında binlerce tweet atıldı.

O tweet’lerin bazıları şöyle:

Türkiye’nin ilk siyahi Genel Kurmay Başkanı Abu Bakeroğlu’na Allahtan rahmet ,sevenlerine başsağlığı diliyorum. Gerçek bir Beşiktaşlıydı Aboubakar…Bir de yabancı düşmanlığı yapıosunuz..! Ahahahahhahaha… ya bu “Jelibon Madeninden de komik.🤣🤣🤣 Melih bey yine formunda…😂😂 pic.twitter.com/63sp47sQvM

— Şahan Gökbakar (@sgokbakar) August 18, 2022
Aboubakar’ı paylaşan Melih Gökçek, ne yazık ki aynı saldırıda şehit olan Ferid Meloğlu’nu unutmuş. Başımız sağ olsun… pic.twitter.com/0ucuU2JwpV

— shitpost turkish football (@shitpostfutbol) August 18, 2022
Acı haberi Melih Gökçek’ten alıp bu sabahki karakol baskınında şehit olduğunu öğrenen Aboubakar büyük bir üzüntü yaşadı.. pic.twitter.com/rnXFNQG1H0

— syhms (@gayrinizamisarj) August 18, 2022
Komutan Atiba’nın durumundan haberiniz var mı? @06melihgokcek pic.twitter.com/FsuyqcO6Yv

— çArşı 1982 (@cArsi_1982) August 18, 2022
pkk li hainlerin saldırısı sonucu Şehit olan Abu Bakeroğlunun yerine karakol görevine kanada asıllı Türk Orgeneral Atila Hacı Son atanmıştır.
Yeni karakol nöbeti görevinde başarılar dileriz. ALLAH yardımcısı olsun 🙏

Abubakar Aboubakar Melih Gökçek pic.twitter.com/JZzzte8Bs1

— Serkan Yılmaz (@SrknYlmz1903) August 18, 2022

"Hislerimi Yazıya Dökmeye Gerek Yok" diyenlere Emojiler...
 • 0
  alk_la
  Alkışla
 • 0
  yan_nday_m
  Yanındayım
 • 2
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir