Reddediyorum!

Popülarite adına yapılmış haber ve içerikleri Reddediyorum.

Adını anarak kendilerini onore etmek istemediğim, sanatçı müsvettelerini burada görmeyi reddediyorum. Yozlaşmış siyasetçileri reddediyorum. Dinozorlaşmış her türlü yapıyı ve bu yapıları ayakta tutmaya çalışan dinozorları reddediyorum.

Yıllar önce Olacak o kadar skeçlerinden birinde anlatılan “Televizyonun icadı ile bir gün herkes meşhur olacak” teması, internetin yaygınlaşması ile gerçek oldu. Ancak öyle içerikler, öyle insanlar gördük ki, bazen bunlarla benim “oyum bir olamaz” diyenlere hak vermemek mümkün değil.

Son aylarda yine (!) popülaritesini artıran Mehmet Ali Erbil ve yıllarca bize komedi olarak izletilen “yaptıkları” yeniden ancak bu sefer sosyal medyada karşımızda. Önce “torunu” yaşında bir kız ile girdiği polemik ile haberlere konu olan sanatçı (!), ekranlara tutunabilmek adına her gün yeni bir saçmalık yapmaya devam ediyor. O saçmalıkları haber yapmayı #reddediyorum.

Oğuzhan Uğur’un başarısı olarak gördüğüm Youtube kanalındaki programında konuk ettiği, yılların ekran yüzlerine karşı Jahrein isimli arkadaşımızın “Haklı çıkışını” gönülden ve yürekten destekliyorum. 5 saati aşan programda bana göre en önemli an, Uğur Dündar’ın yüzüne karşı söyledikleriydi.

Bir taraftan olmamak illa öteki taraftan olmak değildir. Bir tarafı beğenmemek öteki tarafı “fütursuzca” savunmak anlamına gelmemelidir.

Siyasetin beğenmediğimiz yanları veya eleştirilerimiz bizi falanca partinin düşmanı veya filanca partinin adamı yapmaz. Doğruları söylemek “taraf” olmakla bağdaştırılamaz.

 

"Hislerimi Yazıya Dökmeye Gerek Yok" diyenlere Emojiler...
 • 0
  alk_la
  Alkışla
 • 0
  yan_nday_m
  Yanındayım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir