Sabahları Uyanamayanlara 10 Parlak Öneri
  1. Ana Sayfa
  2. Başka Şeyler

Sabahları Uyanamayanlara 10 Parlak Öneri

Çevrenizde en azından 1 kişi mutlaka bu dertten muzdariptir. Eğer çevrenizde böyle biri yoksa bu kişi mutlaka sizsinizdir. Kimden mi bahsediyoruz; Sabahları bir türlü uyanamayanlar…

Alarm üstüne alarm kurup, eş, dost, aile veya sevgiliden beni ara diye rica edip aklına gelen herşeyi yapmasına rağmen bir türlü uyanamayanlar için bu yazımız…

Sabahları Vaktinde uyanmanızı sağlayacak 11 öneri, Hazırsanız başlıyoruz.

1- Alarmı Mutlaka Sizi Yataktan Kaldıracak Kadar Uzağa Koyun.

 

Alarm olarak muhtemelen birçokları gibi sizde telefon kullanıyorsunuz. Elinizin altında duran bu cihazda alarm her çaldığında ertele tuşuna basmak veya kapatmak çok kolay geliyor dimi. Hadi onu yataktan kalkmamızı gerektirecek kadar uzağa koymayı deneyelim.

 

2- Alarm Sesi Olarak sevmediğiniz bir şey seçin

Bu Bir arkadaşınızın whatsapp mesajı da olabilir. sevmediğiniz bir şarkı da. Özellikle tahammül edemeyeceğiniz bir ses seçin.

 

3- Alarm Sesini Sık Sık Değiştirin

Hangi ses olursa olsun, o alarm sesine bir süre sonra kulaklarınız alışmaya başlayacak. Buna imkan vermeden birkaç günde bir yeni bir alarm sesi belirleyin. Hatta Telefon melodisini de bazen deneyebilirsiniz. Biri arıyor zannıyla uyanmak daha kolay olabilir.

 

4- Eğer Sebep mutsuzluksa, Plan yapın.

Aslında uyanabiliyorum ama yataktan kalkmak istemiyorum diyorsanız, ertesi gün için bir plan yapın. Bu plan mutlaka sevdiğiniz veya istediğiniz bir şey olsun. Basit bir öneri, Sabah Paylaşacağınız bir resim düzeni belirleyin. Örneğin Her Sabah … saatte, kahve veya kahvaltı resimleri atın.

 

5- Bol Bol Su İçin.

Özellikle Gece yatağa yatmadan önce bol su tüketin. Ya da uyku arasında susayıp su içip geri yatanlardansanız, yatağın başına su almayın.

 

6- Evcil Hayvan Önemli Bir Seçenek

Bir köpeğiniz olursa, her sabah çişe götürmek veya kediniz olursa sabah kahvaltısını vermek zorunda olmak uyanmak için güzel bir bahanedir.

 

7- Yardım İsteyin

Ailenizden veya Arkadaşlarınızdan uyanmanız gereken saatte sizi aramasını isteyebilirsiniz. Aynı işyerinde veya okulda olduğunuz ve aynı saatlerde uyandığını bildiğiniz bir arkadaşınız bunu sabah rutini haline getirebilir. (lütfen o aramaya cevap verin)

 

8- Üst Üste Çok Fazla Alarm Kurmayın

Kısa aralıklarla ve sık sık tekrarlayan alarmlar sizi uyandırmaz. Tam aksine “nasılsa bir daha çalacak, 5 dakika daha uyuyabilirim” düşüncesi ile uyanamazsınız.

 

9- Alarm çalınca kapatıp uzanmayın.

Telefonunuza odaklanın, sosyal medyada gezin, haberlere veya videolara göz atın. Yataktan kalkmanızı sağlamasa da uykunuzun dağılmasına sebep olacaktır.

 

10- Müzik, Radyo veya Televizyonu Açın

Rutininize aykırı bir müzik, radyo veya tv kanalı uykunuzu kaçıracaktır. Sesi de komşularınızı veya evdeki insanları rahatsız etmeyecek kadar yükseltin.

BONUS:

 

Listelist.

"Hislerimi Yazıya Dökmeye Gerek Yok" diyenlere Emojiler...

Yorumlarınız Çok Değerli

Üzgünüm. Bu içerik Yorumlara Kapalı