Sizi Anında Sempatik Yapacak 10 Basit Sosyal Alışkanlık
 1. Anasayfa
 2. Başka Şeyler
Trendlerdeki Yazı

Sizi Anında Sempatik Yapacak 10 Basit Sosyal Alışkanlık

Girdiğiniz her ortamda sizi anında sempatik yapabilecek on basit sosyal alışkanlık. Uzatmadan açıklıyorum:

1-İnsanların gözlerine bakın.


2-Gülümseyin.


3-Sorular sorun. Fakat tıpkı bir dedektif gibi sorularla insanları öldürmeyin. Aksine başka birinin hayatına ve deneyimlerine samimi bir şekilde ilgi gösterin.


4-Çok fazla konuşmayın. Birisi bir hikaye anlattığında, yaşamınızdan bir örnekle takip etme isteğinizi durdurun. Bunun yerine “Vay be bu harika!” deyin.


5-Birini tanıtıyorsanız onu süper star yapın. Örneğin, “Bu arkadaşım Mert. İlk iş yerimde onunla tanıştım ve ilk projemin son başvuru tarihinde hayatımı kurtardı. O olmasaydı neler olacağını tahmin bile edemezdim.”


6-İsimleri hatırlamaya çalışın. İnsanların çoğunun isimleri hatırlamakta kötü olduklarını biliyorum. Fakat bu da diğerleri gibi bir yetenektir ve kolaylıkla yapılabilir. Yeni bir kişinin adını sorduğunuzda duymadıysanız, tekrarlamasını isteyin. Ve onlardan sonra adını yüksek sesle tekrarlayın. Unuttuğunuz durumda ortak arkadaşınızdan yardım isteyin. İnsanlar isimlerinin hatırlanmasından hoşlanırlar. Kesinlikle biraz pratik yapmaya değer.


7-Sessiz bir mola verin. Bu sizi kendinden emin ve daha inandırıcı yapacaktır. Aynı şeyi beş kez açıklamaya ya da her molayı konuşmaya çevirmeye çalışmayın. Kısa molalar çok güçlüdür.

8-Biri hikaye ortasında kesildiğinde, ondan devam etmesini isteyin. “Hey, bisiklet seyahatin hakkındaki hikayeni tamamlar mısın? Bahsettiğin son şey, köpeğin seni izlemeye başlamasıydı ve sonra biri hikayeyi kesintiye uğrattı. Geri kalanını dinleyebilir miyim lütfen?” İnsanlar bunu sever. Onlar hikayeleri kesildiğinde rahatsızlık hissederler ve sizin devam etmelerini istemeniz onlara dinlenildiği ve takdir edildiği hissi verir.

9-Şikayet etmeyin. Hepimiz en son projemizden siyasi duruma kadar her şey hakkında şikayet edip mızmızlanan bu insanları biliyoruz. Şikayet etmek insanlar için itici bir özelliktir. Şikayet etmeye başladığınızda, yolunuzu değiştirmeyi deneyin.


10-Her zaman her şeyi bulduğunuzdan daha iyi bırakmaya çalışmak en sevdiğiniz manevi ilkelerden birisi haline gelsin.

"Hislerimi Yazıya Dökmeye Gerek Yok" diyenlere Emojiler...
 • 0
  alk_la
  Alkışla
 • 0
  yan_nday_m
  Yanındayım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir