Süprizler Devam Ediyor… Dünya Kupasında Şok Skor Arabistan 2-1 Arjantin
 1. Anasayfa
 2. Bi'Günlük

Süprizler Devam Ediyor… Dünya Kupasında Şok Skor Arabistan 2-1 Arjantin

Messi’li Arjantin, Dünya Kupası’na Suudi Arabistan yenilgisiyle başladı
Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’nda Suudi Arabistan, C Grubu’ndaki ilk maçında Arjantin’i 2-1 mağlup etti.

Katar’ın ev sahipliğini yaptığı 2022 FIFA Dünya Kupası’nda, C Grubu’nda yer alan Arjantin ve Suudi Arabistan takımları, Lusail Stadyumu’nda karşılaştı. Bir pozisyonda Arjantin takımından Lionel Messi, Suudi Arabistan takımından Saleh Al-Shehri (sağda) ve Ali Al-Bulayhi (solda) mücadele etti. ( Salih Zeki Fazlıoğlu – Anadolu Ajansı )

Messi’den tarihi gol
Dünya Kupası’nda Arjantin’in ilk golünü atan Messi, 4 farklı Dünya Kupası’nda gol atan 5. oyuncu olarak da tarihe geçti.

Arjantinli yıldız, Pele, Uwe Seeler, Miroslav Klose ve Cristiano Ronaldo’dan sonra bunu başaran ilk isim oldu. Messi, bunu başaran ilk Arjantinli olarak da kayıtlara geçti. Beşinci kez Dünya Kupası’nda boy gösteren Arjantinli yıldız, 2006, 2014 ve 2018’den sonra 2022 Dünya Kupası’nda da gol atmayı başardı.

Arjantin’in 36 maçlık yenilmezlik serisi sona erdi
Katar’a 36 maçlık yenilmezlik serisiyle gelen Arjantin Milli Takımı’nın serisi, Suudi Arabistan karşısında sona erdi.

Son mağlubiyetini 2019 Kupa Amerika’nın yarı finalinde alan Arjantin, Dünya Kupası elemeleri, 2021 Kupa Amerika ve hazırlık maçlarında çıktığı 36 maçta mağlup olmadı.

Arjantin, İtalya’nın 37 maçlık yenilmezlik rekorunu kırma şansını da kaybetti. Roberto Mancini yönetimindeki İtalya, Ekim 2018-Ekim 2021 aralığında 37 maçta yenilgi yüzü görmeyerek tarihe geçmişti.

Katar’ın ev sahipliğini yaptığı 2022 FIFA Dünya Kupası’nda, C Grubu’nda yer alan Arjantin ve Suudi Arabistan takımları, Lusail Stadyumu’nda karşılaştı. Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Suudi Arabistan atkısını takarak Suudi takımına destek verdi. ( Fareed Kotb – Anadolu Ajansı )

Resmi tatil ilan edildi
Futbol tarihlerindeki En Büyük Başarı olarak Arjantin Galibiyetini yaşayan Suudi Arabistan 23 Kasım Tarihini Resmi Tatil İlan Etti.

Suudi Arabistan milli takımının Arjantin karşısındaki 2-1’lik galibiyetinin ardından Kraliyet Divanı’ndan yapılan açıklamada, “Suudi Arabistan Kralı, eğitim kurumlarının tüm kademeleri dahil olmak üzere özel ve resmi tüm sektörlerde çarşamba günü resmi tatil olması talimatı vermiştir.” ifadesine yer verildi.

 

"Hislerimi Yazıya Dökmeye Gerek Yok" diyenlere Emojiler...
 • 1
  alk_la
  Alkışla
 • 0
  yan_nday_m
  Yanındayım
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim