Tasarımcı Dayı’dan İnternet Yalanları ve Acayiplikleri
 1. Anasayfa
 2. Kafalar Zehir

Tasarımcı Dayı’dan İnternet Yalanları ve Acayiplikleri

Youtube Fenomeni “Tasarımcı Dayı” adıyla bilinen Burak Doğan’ın kanalına abone misiniz? Değilseniz çok şey kaçırdığınızı itiraf etmeliyim.

İnternet Dünyasında Grafikerlerin ve Tasarımcıların genel sorunlarını tüketici sorunlarıyla birleştirerek harika işler çıkaran “Usta” tasarımcı “Gariplikler” serisi olarak yayınladığı videolarda birbirinden ilginç konuları paylaşıyor.

Sizler için bir kaç derleme yaptık.

Lady Gaga’nın Zeki Müren’den Arakladığı Albüm Kapağı:

1988 yılında Zeki Müren Tarafından Albüm Kapağı olarak kullanıldığı iddia edilen görselin birebir aynısının 2013 yılında kullandığı iddia edilmişti.

“Alkışlarla yaşıyorum” albümü kapağının “Applause” albümünde neredeyse bütün kıvrımlarıyla kopyalandığına inanan ve bunu paylaşan onlarca hesap olmuştu.

Gerçek: Lady Gaga’nın böyle bir albüm kapağı var. Zeki mürenin böyle bir albüm kapağı yok.

 

Disnay+ İnsanları Satanizme Yönlendiriyor İddiası:

Netflix için yapılanlar yetmemiş olacak ki, Disney+ için de saçma sapan iddialar ortaya atılmaya devam ediyor.

Buradakii anlık görüntüye bakarsanız hakikaten “I Love You Satan” yazıyor. ancak burada çocuklar noel baba için “Santa” yazmak isterken ikisi yanlışlıkla yerlerini karıştırıyor. hemen bir sonraki sahnede “I love you Santa” olarak değişse de “Satanizm” propagandasına inanmak isteyenler için hiçbir şey değişmiyor.

 

Eskilerden bir resmi alıp güncel bir içerik yazma modası

İran’daki gösterilerde bir kadının Atatürk tişörtü giydiği iddası: Fotoğraf doğru ama burası İran değil 2009 yılında Amerika’da Türk Festivalinde çekilen bir resim.

Bu resmi alıp İrandaki gösterilerle bağdaştıran zihniyeti çok seviyoruz… Bu neyin kafası…

 

Katar’da Alkol Yasağını delmek için giydirme bira şişeleri iddiası

2022 dünya kupası maçları için alkol yasağı olduğunu biliyorsunuz. Taraftarların alkol yasağını delmek için alkollü içecekleri bu tarz giydirmelerle deldikleri iddiası da internette çok dolanıyor. Ancak bu görseller yine güncel değil. Başka içeriklere ait, Pepsi Görseli gümrükte yakalanan pepsi giydirmeli biralar. diğeri de haziran 2022 de başka bir ülkede bir instagram kullanıcısının yayınladığı resim.

 

İlk Şampanya Bardağının Marie Antoniette’nin Göğsünden Alınan Kalıpla Üretildiği İddiası

İsim yabancı gelmesin “Ekmek yoksa Pasta yiyin” diyen kadını hepiniz duymuşsunuzdur. İddiaya göre ilk şampanya bardakları Marie Antoniette’nin göğsünden alınan alçı modeliyle yapılmış, diye bir muhabbet. Bu da bir şehir efsanesi, çünkü ilk şampanya bardakları üretildiğinde bu isimler hiç doğmamış yada ölmüş. Dolayısıyla bu tarz haberlerin hepsi yanlış. günümüzdeki şampanya kadehleri vs buna dayanmasa da bu mihmalde bir girişim yapılmış.

2014 yılında ingiliz sanatçı Jane McAdam Freud’a, ünlü model Kate Moss’un moda endüstrisindeki 25. yılını ve 40. doğum gününü kutlamak için sol göğsünün şeklini yansıtan bir kadeh modeli hazırlatmıştı.

 

Grafiker mi Trafiker mi? Size Hangisi Lazımdı?

Boyner tarafından verilen iş ilanında Grafiker Yerine Trafiker yazması gayet ilginç bir iş ilanı olmuş…

 

Hepsi ve daha fazlası için youtube Tasarımcı Dayı Kanalına abone olmayı unutmayın.

 

#tasarimcidayi

"Hislerimi Yazıya Dökmeye Gerek Yok" diyenlere Emojiler...
 • 1
  alk_la
  Alkışla
 • 0
  yan_nday_m
  Yanındayım
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim