Tersine Göç Hakkında İçinizi Isıtacak Bir Haber ve Mekan
  1. Ana Sayfa
  2. Başka Şeyler

Bornova'da Fransız Lezzetleri

Sen Kalk Fransa'dan Bornova'ya gel, Tatlı Yap!

Alıştık artık sosyal medyada her gün “Türkiye bir mühendis kaybetti. Avrupa bir temizlikçi kazandı” gibi. Peki bunun tersi de oluyor mu? Mülteciler hariç tabiî ki. Sorum Avrupa’dan ülkemize göç durumu hakkında.

İzmir / Bornova / Süvari caddesinde gezerken adı dikkatimi çeken bir mekandan bahsederek başlayacağım konuya. Nomad Cafe. Küçük, tatlı, sıcak bir mekan. Genellikle akşam saatlerinde yoğunluğuyla ve kendi yaptıkları özel “Cool Lime” içecekleri ve Tatlılarıyla dikkat çekiyor. Ha birde benim gibi kahve meraklıları için çok iyi çekirdeklerden yaptıkları kahveleri var.

Merak edip sohbete başladığım mekan sahibinin “kötü” Türkçesi dikkatimi çekince sordum nereli olduğunu. Fransa kelimesini duyunca şaşırdım açıkçası. Bir Fransız neden buraya gelir ve kendine bir cafe açar ki?

 

Peki ya Bornova’da Fransız tatlıları yemek ister miyiz? Elbette Bu farklı tadları hepimiz denemek isteriz. Fransız mutfağının geleneksel lezzetleri ile hazırlanan birbirinden özel, el yapımı, tamamı o an pişirilen tatlılarını mutlaka denemelisiniz.

Menüde  standart sıcak ve soğuk kahve çeşitlerinin yanında, Tatlı ve Tuzlu Fransız Krepleri bulabilirsiniz.

Takip Etmek isteyenler için instagram hesaplarının linkini buraya bırakıyorum. adres ve konuma buradan ulaşabilirsiniz.

https://www.instagram.com/nomadcoffeeandbakery/

 

"Hislerimi Yazıya Dökmeye Gerek Yok" diyenlere Emojiler...

Yorumlarınız Çok Değerli

Üzgünüm. Bu içerik Yorumlara Kapalı